15.01.2024 р.
Тема уроку: "Орфоепічна помилка. Орфоепічний словник. Поняття милозвучності. Чергування у-в, і-й як засіб милозвучності"
1. Записуйте дату і тему уроку, інформацію про орфоепію, орфоепічні норми, орфоепічну помилку та милозвучність.
- Орфоепія — розділ науки про мову, який вивчає систему норм єдиної вимови, властивої літературній мові.
- Орфоепічні норми — це правильна вимова окремого звука, поєднань звуків; правильне наголошення слова та логічне виділення слова в реченні; правильне інтонування речення.
- Наслідком порушення орфоепічної норми літературної мови є орфоепічна помилка.
- Орфоепічний словник містить інформацію щодо правильної вимови слів та їх граматичних форм, подає зразки нормативної вимови голосних і приголосних звуків у словах.
- Милозвучність, або евфонія, — уникання складного для вимови нагромадження звуків. Говорити милозвучно — невід’ємна прикмета української мови.
2. УВАЖНО прочитайте інформацію на картинках.
12.01.2024 р.
Тема уроку: "Контрольне есе "Кого можна назвати патріотом рідної землі?""
1. Пригадаймо особливості написання есе. 2. Підпишіть подвійні листочки в лінію таким чином:
4. Приклад есе:
Я вважаю, що патріот – це людина, яка любить свою Батьківщину, готова її захищати в найважчі часи, стояти за неї до кінця, і навіть віддати своє життя.Під час війни рівень патріотизму в нашій країні тільки зростає. Навіть маленькі дітки тепер розуміють, що ніде та ніхто їх так не чекає, як вдома на рідній землі. Україна – це земля, де живуть сильні і сміливі чоловіки, віддані і сильні духом жінки, де прапор має два кольори світу – небесний та сонячний. Мені навіть іноді здається, що у такої нації, як українці, патріотизм вроджений.
Найкращим прикладом патріотизму для мене є наші письменники: Тарас Григорович Шевченко, Іван Якович Франко, Леся Українка. Вони не побоялися сказати правду, жертвували своєю волею, але не дивлячись на це, все одно говорили тільки правду. Я вважаю, таким і повинен бути справжній патріот. Найбільша шана Шевченку, адже його балади, поеми та вірші здебільшого й випромінюють любов до рідної землі й ненависть до ворога.
Зараз український народ робить усе для того, щоб жити у вільній країні, як і завжди робив. Бути патріотом – це підтримувати співгромадян та їхні ініціативи у покращенні життя народу. Бути патріотом – це шанувати природу і її багатство у своїй країні. Бути патріотом – це означає мати національну гордість.
Отже, я вважаю, що справжнім патріотом можна називати того, хто по – справжньому любить свою Батьківщину, щасливий тому, що народився саме в цій країні і ніде інде, робить все для її процвітання та щасливого майбутнього.
08.01.2024 р.
Тема уроку: "Мовленнєвий вчинок. Мовленнєва подія"
1. Записуйте в робочі зошити дату і тему уроку, інформацію про мовленнєвий вчинок та мовленнєву подію.
07.11.2023 р.
Чекаю на роботи в приватні повідомлення.
Немає коментарів:
Дописати коментар